Aktuality

Výlet do trampolínového centra Freex

Výlet vlakem pro děti 7-15 let do Interaktivního trampolínového centra FREEX v Říčanech u Prahy
Kdy? sobota 25. 5. 2024, sraz v 8: 45 na hlavním nádraží v Nymburce, rozchod ve 14:53 tamtéž
Cena? 450,- Kč Cena zahrnuje:  vstupné do  Freex, dopravu vlakem, pedagogický dozor.
Co děti potřebují: Protiskluzové ponožky (nebo 70 Kč na jejich zakoupení), průkazku se jménem, věkem a fotografií (občanský průkaz, pas, ISIC apod.) pro slevu na jízdném, tričko na převlečení, svačinu, dostatek pití.
Přihlášky a platby online do 10. 5. 2024. Pro přihlášení klikněte zde a poté na modré pole Vyplnit přihlášku. Na e-mail obdržíte potvrzení o přihlášení a dokument k vyplnění.

Dotazník spokojenosti 2024

Vážíme si vašeho zájmu o naše služby a rádi bychom od vás získali zpětnou vazbu.
Věnujte prosím několik minut svého času vyplnění následujícího krátkého dotazníku.
Survio® | Zpětná vazba rodiče pro DDM Nymburk
 

Dinosauří a dračí den 3

Připravujeme do třetice dinosauří den, a dokonce přizveme i draky.
Můžete se těšit na Dinosauří a dračí den v sobotu 20. 4. 2024 od 10 do 15 hodin.

Letní pobytový tábor v Mukařově

Přihlašování na letní pobytový tábor v Mukařově probíhá online.

Stávka

obrázek
PODPORUJEME STÁVKU

I když je DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE NYMBURK  27. 11. 2023 otevřený a kroužky probíhají, chceme vyjádřit svou podporu všem stávkujícím.

Vnímáme, že školy a školská zařízení bojují za zlepšení, nebo alespoň zachování stávajících podmínek vzdělávání. Šetření na školství se nevyplatí. Kvalitní vzdělání nelze zajistit bez toho, aby školy měly dostatek prostředků na mzdy pedagogů a všech dalších pracovníků nutných k fungování školského zařízení.  Aktuálně se věkový průměr učitelů pohybuje kolem 47 let. Školy obtížně hledají učitele a další pracovníky, protože jejich práce je dlouhodobě podhodnocená. Pokud dojde ke snižování mezd, stane se práce ve školství ještě méně atraktivní.
Nyní má vláda v plánu ušetřit na všech pracovnících a ještě ubrat finance na provoz zařízení. Našeho DDM  se netýká snížení počtu odučených hodin, ale trápí nás již  zavedené financování podle počtu „unikátních účastníků“.  To znamená, že děti, kterým se u nás líbí a  chodí na několik kroužků, se nám započítají pouze jednou. Finance pro DDM se pak odvíjejí od počtu unikátních účastníků, i když neodpovídají reálnému počtu odučených hodin. Aktuálně je počet unikátních návštěvníků DDM Nymburk o 450 nižší než počet skutečných účastníků vzdělávání. Ačkoli platíte kroužkovné, snažíme se jeho výši udržovat na takové částce, aby byly volnočasové aktivity dostupné pro co největší množství dětí.
To, že se nám daří rozšiřovat nabídku služeb a zvelebovat prostředí DDM, je možné jen díky prostředkům z dalších zdrojů (Evropské projekty, granty) a především díky kreativitě a osobnímu nasazení všech interních a externích pracovníků, kteří práci ve školství považují za svou srdeční záležitost.

Stávku podporujeme, protože jsme přesvědčeni, že úspory, které vláda chystá, způsobí destrukci současného systému. Školy nebudou moci s menším množstvím finančních prostředků zajistit svůj provoz, natožpak kvalitní vzdělávání.
 

Nejoriginálnější hrnek - keramická soutěž

Ve dnech 27. 2.-28. 2. 2024 kontaktujeme výherce soutěže a pozveme je na slavnostní vyhlášení výsledků soutěže, které proběhne v úterý 5. března 2024 v DDM Nymburk v místnosti odpoledního klubu.


 

Odpolední klub - zahájení provozu

Odpolední klub zahájil provoz v pondělí 25. 9. 2023.

Přihlašování na kroužky na začínající školní rok 2023/2024

Zápis do kroužků na příští školní rok 2023/2024 probíhá pouze on-line. Přihlašování je spuštěno od čtvrtka 29. června 2023.
Kroužky začínají od pondělí 25. září 2023.

Výsledky keramické soutěže KOČIČÍ SVĚT

Výsledková listina keramické soutěže "Kočičí svět" na tomto odkazu.
Výherci byli pozvání na slavnostní vyhlášení e-mailem.
 

Kaštany a žaludy v ZOO Chleby

obrázek
Soutěž ve sběru kaštanů a žaludů byla ukončena.
Plody byly odvezeny do ZOO Chleby a zvířata si na nich už pochutnávají.

Děkujeme všem, kdo jste sbírali a přinesli! Fotogalerie
Soutěž vyhodnotíme během následujícího týdne a výherce budeme kontaktovat.

Operační program Jan Amos Komenský

Jsme zapojeni do projektu Operační program Jan Amos Komenský, číslo projektu: CZ.02.02.XX/00/22_002/0000564.
Název projektu :
Šablony pro DDM Nymburk
Hlavní cíl projektu:
Cílem Operačního programu Jan Amos Komenský je podpora rozvoje otevřené a vzdělané společnosti založené na znalostech a dovednostech, rovných příležitostech a rozvíjející potenciál každého jednotlivce, která povede k růstu konkurenceschopnosti České republiky a zlepšení životních podmínek jejích obyvatel.


 

Setkání u obrázků na charitě

obrázek
Ve čtvrtek 8. 9. 2022 proběhlo slavnostní setkání u obrázků, které malovaly děti z příměstského tábora na zeď ve dvoře naproti obchůdku Farní charity Nymburk.

Fotogalerie ze slavnostního setkání.

Pedagogové z Domu dětí a mládeže zakoupili fasádní barvy, připravili šablony pro kresbu a v rámci výtvarného příměstského tábora vedli děti při realizaci malby na téma Mořský svět. Obrázky rozveselily dvůr před obchůdkem, kde příchozí mohou podpořit provoz charity nákupem praktických věcí a oblečení za velmi nízkou cenu.

Ptáte se - jak omluvit dítě z kroužku?

Milí rodiče, prosíme, omlouvejte děti, pokud nepůjdou na kroužek:
email na ddm zavináč ddm-nymburk.cz
nebo sms na 739 679 333.
Děkujeme!

O kroužek už nemáte zájem?

Vážení rodiče, pokud přihlásíte své dítě na kroužek a poté zjistíte, že už o kroužek nemáte zájem, napište nám prosím e-mail nebo nám zavolejte, ať neblokujete místo pro další zájemce. (Nelze odhlásit dítě on-line.) Děkujeme!

Jsme na youtube

Věděli jste, že máme kanál na youtube?
Dům dětí a mládeže Nymburk

Aktivity na doma

Portál pro sdílení aktivit, nápadů, návodů, cvičebních lekcí a především dobré mysli https://mitkamjit.cz/