Keramický kroužek (úterý)

Keramický kroužek je určen spíše pro školní děti, ale není to podmínkou, mohou se zúčastnit i děti předškolního věku. Účastníci  si v kroužku osvojí práci s keramickou hlínou jako s materiálem pro modelování z volné ruky  a výrobu nejrůznějších předmětů.Vyrobí si spoustu výrobků z keramické hlíny a vyzkouší si na nich svoji nápaditost a dovednost. Kromě práce s keramickou  hlínou se naučí používat i různé techniky dekoru, glazury, engoby a práce se sklem.Cílem kroužku je modelovat a tvarovat vlastníma rukama dle vlastní představivosti. Přínosem pro účastníka keramického kroužku by měl být rozvoj dovedností v práci s hlínou, osvojení si postupů u základních keramických tvarů, jako je soška, hrnek, miska a osvojení si základních keramických přístupů, jako je práce z volné ruky, modelování z plátů a tvarování pomocí hádků.
Praktické pokyny: Doporučujeme pracovní oblečení - počítejte s ušpiněním. Dlouhé vlasy je nutné stáhnout do gumičky! Přezůvky nejsou povinné.

Pokud by nebylo možné z důvodu špatné epidemiologické situace realizovat kroužek prezenčním způsobem, bude kroužek probíhat distančně. Děti budou dostávat videonávody a keramickou hlínu na samostatnou práci doma.
Distanční forma bude považována za plnohodnotnou náhradu, nebudeme vracet platby.
 
Číslo kroužku: 11
Den: úterý
Čas: 13.30-15.00
Lektor: Halka Johanová
Věková skupina: od 7 let
Cena: 1.100,-
Kapacita: volno
Kde: DDM Nymburk