Domácí Svatokateřinská zábava

Na Svatou Kateřinu se dříve konaly poslední tancovačky před obdobím adventu a ženy obdarovávaly své tanečníky vrkočem. Udělejte si doma také svatokateřinskou zábavu!
Zkrátka takový domácí ples, hezky se oblečte, pusťte si oblíbenou hudbu a dejte se do tance. Pokud budete chtít, pošlete nám fotografie, nebo video.

Vrkoč připravíte podle našeho receptu z kynutého těsta (jako na vánočku) a ze sušeného ovoce. Budete také potřebovat pár špejlí a jablko. Můžete se inspirovat na stránkách ČT.

Moc nás potěší, když se s námi podělíte o fotografie svých vrkočů. Možná vznikne i rekord v počtu upečených a vyfocených vrkočů... Věřte, že vrkoč je ve skutečnosti mnohem hezčí než na fotce a hlavně překrásně voní (doporučujeme použít pomerančovou kůru).

HRA V PARKU - po stopách svaté Kateřiny

Počasí nám přálo a hra hra v parku vedle hřiště Nezlobiště byla dlouho vidět. Teď si můžete zpestřit čas trávený v teplém pokojíčku hledáním tajenky online.

Bude se vám hodit papír a tužka...

Parkem prošla svatá Kateřina. Pospíchala na bál. Nesla koláče pro své tanečníky. A jejda! Cestou nějaké poztrácela! Najděte rozsypané koláče a posbírejte písmenka u nich napsaná.

Na chodnících kolem stromů vedle hřiště Nezlobiště bylo 17 koláčů namalovaných na zemi. Zapište si písmenka u nich napsaná a sestavte z nich, co nám svatá Kateřina vzkazuje. Pozor, poslední slovo rozluštíte, když poznáte, co je namalované na obrázku. Čísla u koláčů prozradí pořadí písmen. Koláče najdete ve fotogalerii.

Pokud nám pošlete na e-mail (ddm@ddm-nymburk.cz) řešení (jedna věta složená z písmen a jednoho obrázku), můžete se těšit na odměnu, kterou vám obratem zašleme. Do předmětu prosím napište „Svatokateřinská zábava“.

Těšíme se na fotografie od vás!